Spotkanie Metz kontra Lorient dnia 2024-02-04 14:00 - wynik końcowy 1-2

W dniu 4 lutego 2024 roku na Stade Saint-Symphorien odbył się mecz pomiędzy drużynami Metz i Lorient w ramach 20. kolejki Ligue 1. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lorient 2-1, mimo że na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 1-1. Mecz rozpoczął się o godzinie 14:00, a relację sporządzamy aktualnie, 4 dni po zakończeniu spotkania.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Metz i Lorient

W niedzielnym starciu 20. kolejki Ligue 1 doszło do emocjonującego pojedynku pomiędzy Metz a Lorient. Meczu, który odbył się na Stade Saint-Symphorien, przewodził francuski arbiter Romain Lissorgue. W zmaganiach tych dwóch zespołów padł wynik 1-2, z czego po pierwszej połowie było remisowo 1-1.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, a już w 19. minucie to goście objęli prowadzenie. To Ismaël Bennacer Louza zanotował asystę przy trafieniu Mamadou Bamba, który pokonał bramkarza Metz, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli. Trzy minuty później, w 22. minucie, to Gogita Mikautadze wyrównał stan meczu po asyście Didiego Lamkel Zé, co przywróciło wiarę kibicom Metz w pozytywny wynik.

Po przerwie to Lorient udowodnił swoją przewagę. W 58. minucie Pierrick Capelle Katseris ustalił wynik na 1-2 na korzyść gości, co okazało się być decydującym trafieniem.

Emocje sięgały zenitu, a obie drużyny angażowały się w grę na środku boiska. Kévin N'Doram, Cheick Tidiane Sabaly i Maxime Colin z Metz, oraz Formose Mendy z Lorient, otrzymali żółte kartki za swoje zaangażowanie w grze.

W doliczonym czasie gry to Formose Mendy z Lorient został ukarany żółtą kartką. Na boisku zapanowała nerwowa atmosfera, co doprowadziło do dwóch kartek dla gospodarzy: Kévin N'Doram i Cheick Tidiane Sabaly zostały ukarani żółtymi kartkami, a Maxime Colin otrzymał czerwoną kartkę w 83. minucie gry.

Metz stanie w obliczu kolejnych wyzwań, gdyż ich kolejnymi przeciwnikami będą drużyny Marseille, Montpellier i Lyon. Z kolei Lorient zmierzy się z Reims, Strasbourg i Nantes, próbując utrzymać swoją dobrą passę.