Mecz Lorient - LE Havre zakończony wynikiem 3-3 na obiekcie Stade du Moustoir - Yves Allainmat dnia 2024-01-28 14:00

W dniu 28 stycznia 2024 roku na Stade du Moustoir - Yves Allainmat odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Lorient i LE Havre w ramach 19. kolejki Ligue 1. Spotkanie zakończyło się remisem 3-3, a wynik na przerwę to 1-1.

Emocjonujący mecz Lorient - LE Havre zakończony remisem 3-3

Wczoraj na Stade du Moustoir - Yves Allainmat odbył się pojedynek pomiędzy drużynami Lorient a LE Havre, który zakończył się zaskakującym remisem 3-3. Zarówno gospodarze, jak i goście pokazali dużą determinację, co zaowocowało widowiskową rywalizacją na boisku.

Pierwszą bramkę w 15. minucie spotkania zdobył E. Sabbi, dając prowadzenie drużynie gości. Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli i w 33. minucie I. Louza wyrównał stan meczu na 1-1 po asyście A. Kari.

Po przerwie to Lorient objęło prowadzenie, gdy w 51. minucie A. Kari strzelił gola po asyście E. Kroupi. Mimo to, LE Havre nie poddało się i w 85. minucie A. Ayew ponownie wyrównał wynik, a N. Alioui był autorem asysty.

Napięcie na boisku sięgnęło zenitu, gdy w 90. minucie M. Bamba zdobył bramkę dającą prowadzenie Lorient, ale moment później A. Ayew z LE Havre ponownie wyrównał wynik na 3-3, wywołując euforię wśród kibiców obu drużyn.

W trakcie zaciętej rywalizacji arbiter, Jeremy Stinat, nie omieszkał ukarać zawodników. Żółte kartki otrzymali Panos Katseris, Théo Le Bris, Julien Ponceau oraz Imrân Louza z drużyny Lorient, a także Étienne Youte Kinkoue, Emmanuel Sabbi, Yassine Kechta i Christopher Operi z LE Havre.

Mecz zakończył się remisem 3-3, a obie drużyny zasłużenie podzieliły się punktami. Następne mecze dla Lorient to spotkania z Metz, Reims oraz Strasbourg, natomiast LE Havre zmierzy się z Monaco i Strasbourg.