Mecz Lille kontra Lorient na obiekcie Decathlon Arena - Stade Pierre-Mauroy dnia 2024-01-14 12:00: 3-0

Drużyny Lille i Lorient spotkały się w ramach 18. kolejki Ligue 1 w Decathlon Arena - Stade Pierre-Mauroy. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 na korzyść gospodarzy, którzy prowadzili 1-0 po pierwszej połowie.

Mecz Lille - Lorient: Ciekawa relacja z przebiegu wydarzeń

Decathlon Arena, czyli Stade Pierre-Mauroy, gościła mecz pomiędzy drużynami Lille i Lorient w ramach 18. kolejki Ligue 1. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej minuty. Sędzią głównym spotkania był Pierre Gaillouste z Francji.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana, obie drużyny starały się stworzyć okazje bramkowe, jednak to gospodarze jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. Jonathan David, w 37. minucie, zdobył bramkę po asyście A. Gomesa, dając swojemu zespołowi prowadzenie 1-0 do przerwy.

Po przerwie emocje nie opadły. Obie drużyny starały się zdobyć bramkę, co prowadziło do wielu groźnych sytuacji pod bramkami. Jednak to Lille okazało się być bardziej skuteczne w końcówce meczu. W 90. minucie R. Cabella oraz E. Zhegrova zdobyli kolejne bramki, ustalając wynik meczu na 3-0 dla gospodarzy.

Warto zauważyć, że zarówno gospodarze, jak i goście, otrzymali kilka żółtych kartek. Benjamin André został ukarany w 40. minucie, natomiast po stronie gości żółte kartki otrzymali Théo Le Bris, Tiemoué Bakayoko, Aurelien Pelon oraz Souleymane Isaak Touré.

Ostatecznie, obie drużyny nie otrzymały czerwonych kartek, co pozwoliło na pełny skład do końca meczu. Po tym zwycięstwie Lille ma zaplanowane mecze z Racing Colombes 92, Montpellier oraz Clermont Foot, podczas gdy Lorient zmierzy się z LE Havre, Metz oraz Reims.