Mecz Lorient vs Strasbourg zakończony wynikiem 1-2 na obiekcie Stade Yves Allainmat - Le Moustoir dnia 2023-12-17 14:00

Dzisiaj mieliśmy okazję śledzić niezwykle emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Lorient i Strasbourg. Spotkanie odbyło się w ramach 16. kolejki Ligue 1 na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir. Wynik końcowy tego starcia to 1-2 na korzyść drużyny Strasbourg, która zdołała wygrać mimo prowadzenia 0-1 na przerwę.

Mecz Lorient - Strasbourg: Dramat na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir

Dzisiaj na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir odbył się mecz pomiędzy zespołami Lorient a Strasbourg w ramach 16 kolejki Ligue 1. Mecz zakończył się wynikiem 1-2, a już do przerwy goście prowadzili 1-0.

Relacja ze spotkania

Atmosfera na stadionie była niesamowita - kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszego gwizdka sędziego. Gospodarze rozpoczęli spotkanie z determinacją, jednak to goście szybko objęli prowadzenie. W 14 minucie J. Mwanga zanotował asystę przy bramce zdobytej przez D. Bakwę, dając Strasbourg prowadzenie 1-0. Po przerwie K. Gameiro podwyższył prowadzenie gości na 2-0, zdobywając bramkę w 49 minucie, z asystą E. Emeghi.

Niebawem jednak gospodarze odpowiedzieli. W 53 minucie B. Dieng zdobył bramkę dla Lorient, zmniejszając prowadzenie rywali na 2-1. Pomimo starań drużyny gospodarzy, wynik nie uległ zmianie, a mecz zakończył się zwycięstwem Strasbourg.

Spotkanie nie obyło się bez emocji - zawodnicy obu drużyn otrzymali żółte kartki. Gospodarze zostali ukarani trzykrotnie: A. B. Dieng w 32 minucie, B. Mendy w 71 minucie oraz S. I. Touré w doliczonym czasie gry. Z kolei goście zobaczyli żółte kartki w 68 minucie (L. Perrin) oraz 71 minucie (M. Sels).

Na koniec należy wspomnieć o czerwonych kartkach - żadna z drużyn nie została ukarana czerwoną kartką. Następne mecze dla Lorient to spotkania z zespołami Stade Brestois 29, Sochaux oraz Lille, natomiast Strasbourg zmierzy się z drużynami Lille, Avoine OCC oraz Cremonese.